Embassy Summer Yaz Okulu – CSU Northridge Kampüsü – Los Angeles

Cal_State_University_Northridge-wiki-58baecec5f9b58af5ce81eea

Konum

Amerika Birleşik Devletleri’nin batı yakasında yer alan Los Angeles, California eyaletine bağlı bir metropoldür. 4 milyona yakın nüfusuyla ülkenin en kalabalık 2. şehridir. İlk olarak 18. yüzyılda Avrupalılar tarafından keşfedilen şehir daha sonra İngiliz hakimiyetine geçmiş ve son olarak da Amerika Birleşik Devletleri’nin bir parçası haline gelmiştir. Dünyanın en kozmopolit ve dinamik şehirlerinden biri olan Los Angeles, dünya film
sektörünün kalbidir. Ünlü Hollywood stüdyolarına ev sahipliği yapan kent birçok filmin çekildiği yerdir. Dünyanın en büyük tema parklarından biri olan Disneyland’in bulunduğu Los Angeles çok sayıda eğlence alanına sahiptir. Kent 1932 ve 1984 yıllarında Uluslararası Yaz Olimpiyatlarına ev sahipliği yapmıştır. Uzun plajları, sıcak iklimi, tema parkları, spor alanları, müzeleri, meydanları ve kendine has dokusuyla Los Angeles 24 saat yaşayan bir şehirdir.

Kampüs

Embassy Summer, yaz okulu programını California State Üniversitesi’nin Northridge Kampüsü’nde gerçekleştirmektedir. Kampüs, Los Angeles’ın Disneyland, Universal Studios ve The Grammy Müzesi gibi turistik atraksiyonları ve havaalanlarına kolay ulaşım ağında yer almaktadır. Sevimli bir çevreye sahip bu küçük özel üniversite, geniş aktivite imkanları sunar. Kampüste güvenli ve rahat yaşayabileceği bir ortamda bulunacak öğrenciler, İngilizce dil eğitimi alırken programa dahil olan etkinliklerle plajların, güneşli havanın ve turistik bölgelerin tadını çıkarabilir.

Lisan : İngilizce
Konum : California State Üniversitesi – Northridge Kampüsü, Los Angeles, CA
Yaş : 13-18 yaş
Ders sayısı : 20 (haftalık)
Dil seviyesi : Tüm seviyeler kabul edilmektedir
Konaklama : Yurt Konaklama

Fiyat : Haftalık ücret 1,810 USD

Program tarihleri, 23.06.2023 tarihleri ile 11.08.2023 tarihleri arası her Pazartesi’dir.

Öğrenciler, suite-style olarak hazırlanmış iki yatak odalı dairelerde iki kişilik odalarda kalır. Odalarda iki yatak ve her bir öğrenci için elbise dolabı, çalışma masası ve sandalye bulunmaktadır. Daireler özel banyo ya da standart paylaşımlı banyo seçeneklidir ve banyolar dairede kalan dört öğrenci tarafından paylaşımlı olarak kullanılır. Her odada kablosuz internet bulunur. Yurtta 7/24 güvenlik bulunmaktadır. Ortak kullanım alanları ve banyolar her gün temizlenir. Nevresimler her hafta düzenli olarak değiştirilir. Öğrencilerin kendi havlularını getirmeleri gerekmektedir.

Program İçeriği

Öğrenciler okulun ilk günü seviye belirleme sınavına girmektedirler. Yapılan sınavın ardından öğrenciler dil seviyelerine göre sınıflara yerleştirilirler. Okul görevlileri okul kuralları ve eğitim sistemiyle ilgili öğrencilere bilgilendirme toplantıları düzenlerler. Öğrenciler haftada 20 ders (15 saat) ders görmektedirler ve bir ders 45 dakikadır. Dersler öğrencilerin kolay ve hızlı öğrenmeleri amacıyla yaz programına özel olarak hazırlanmıştır. Sınıflarda öğrenciler dil bilgisi, kelime çalışmaları, konuşma ve dili etkili kullanma üzere eğitim alırlar. Ayrıca öğrenciler yapılacak aktivitelerle, eğlenceli öğrenme yöntemiyle daha keyifli bir eğitim almaktadırlar.

Okulda Sunulan İmkanlar

● Maksimum 15 kişilik donanımlı sınıflar
● Tenis kortu
● Kum voleybol sahası
● Basketbol sahası
● Yüzme havuzu
● Öğrenci dinlenme odası (televizyon ve bilardo masası vardır.)
● Yemekhane
● Bilgisayar odası
● Ücretsiz internet erişimi

Örnek Sosyal ve Sportif Aktiviteler

Futbol, Amerikan futbolu, mini olimpiyatlar, voleybol, frizbi, softball, kick-ball, basketbol, yüzme, tenis, hazine avı, maske yapma, hip-hop dansı, disko, yetenek gösterisi, quiz geceleri, karaoke, uluslararası partiler, el sanatları, bilardo vb.

Örnek Geziler

Hafta içi 2 tane, hafta sonu 1 tane olmak üzere, her hafta 3 tam gün gezi yapılmaktadır.

Hollywood ve Rodeo Drive, Malibu, Getty ve Grammy Müzesi, Los Angeles şehir gezisi, Santa Monica ve Venice plajları, Griffith Gözlem Evi.

Opsiyonel Geziler (ekstra ücrete tabidir): Disneyland, Universal Studios, Six Flags Magic Mountain, Warner Brothers Studio Turu, The Grove Farmer’s Market.

Program Ücreti

Haftalık Ücret

1,810 USD – 2 ve 3 kişilik odalarda konaklamalı ücret.
1,850 USD – özel banyolu 2 – 3 – 4 kişilik özel banyolu odalarda konaklamalı ücret.

Toplam Ücrete Dahil Olanlar

● Haftada 20 ders kurs
● Ders materyalleri
● Yurtta konaklama
● Kahvaltı, öğle ve akşam yemeği
● Program dahilindeki tüm sosyal ve sportif aktiviteler
● Haftada 3 tam gün gezi (Ulaşım ve gezi ücretleri de dahildir.)
● Kurs katılım sertifikası

Toplam Ücrete Dahil Olmayanlar

● Uçak bileti
● Kayıt ücreti: 170 USD
● Cep harçlığı
● Vize başvuru ücreti
● Konaklama yerleştirme: 100 USD
● Sağlık ve seyahat sigortası: haftalık 25 USD
● Havaalanı karşılama ücreti ve uğurlama: TEK YÖN 160 USD (LAX – Los Angeles Uluslararası Havaalanı’ndan)

 

Foxstudy Kalite Garantisi

Modern dünyanın akışına uyabilmek için eğitimin ve yabancı dil bilmenin önemi tartışılmazdır.

Fox Study ailesi olarak öğrencilerimize firma garantisi ile yurtdışı eğitim danışmanlığı sunuyoruz. Firmamızın felsefesi öğrencilere bu yolculukları sırasında gereken her türlü desteği vermek üzerine kurulmuştur.

Bize Ulaşın

Erken kayıt fırsatlarını kaçırmayın!