Wroclaw Üniversitesi

wroclaw-universitesi-1

Konum

Yazımızda, uygun fiyatlarla kaliteli bir üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerimizin sıkça tercih ettiği Wroclaw Üniversitesi‘ni inceliyoruz. Burada öğrenim görmeyi düşünen öğrencilerimiz, üniversitenin bulunduğu şehre ilişkin olarak Wroclaw‘a ve Wroclaw’da yaşam maliyetlerine dair yazılarımızı inceleyebilir; detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirler.

 

Kısaca Wroclaw Üniversitesi

 

  • 19. yüzyıldan bu yana, üniversitenin bünyesinde yetişen dokuz kişi (Theodor Mommsen, Philipp Lenard, Eduard Buchner, Paul Ehrlich, Fritz Haber, Friedrich Bergius, Erwin Schrödinger, Otto Stern and Max Born) Nobel Ödülü kazanmıştır.
  • Günümüzde Wroclaw Üniversitesi’nin öncelikli odak noktası bilimsel araştırmalardır.
  • Wroclaw Üniversitesi lisans, yüksek lisans ve doktora derecelerinde eğitim vermektedir.
  • Tüm fakültelerde, en az bir adet İngilizce yüksek lisans programı bulunmaktadır.
  • Üniversitenin Dünya’nın farklı ülkelerinden yüksek öğretim kurumları ile Erasmus, ISEP, CEEPUS ve Fullbright başta olmak üzere birçok farklı değişim program anlaşmaları mevcuttur.

 

Kampüs

  • 21 Ekim 1702 tarihinde kurulan üniversite, köklü bir eğitim geçmişine sahiptir.
  • Şu an üniversite bünyesinde yaklaşık 43.000 öğrenci, 3500 akademik personel, 465 profesör ve 89 adet eğitim programı bulunmaktadır.

Fotoğraflar

Videolar

Foxstudy Kalite Garantisi

Modern dünyanın akışına uyabilmek için eğitimin ve yabancı dil bilmenin önemi tartışılmazdır.

Fox Study ailesi olarak öğrencilerimize firma garantisi ile yurtdışı eğitim danışmanlığı sunuyoruz. Firmamızın felsefesi öğrencilere bu yolculukları sırasında gereken her türlü desteği vermek üzerine kurulmuştur.

Bize Ulaşın

Erken kayıt fırsatlarını kaçırmayın!