Poznan Tıp Bilimleri Üniversitesi

PUMS

Konum

Yazımızda, Polonya’da tıp eğitimi almak isteyen öğrencilerimizin sıkça tercih ettiği Poznan Tıp Bilimleri Üniversitesi‘ni inceliyoruz. Burada öğrenim görmeyi düşünen öğrencilerimiz, üniversitenin bulunduğu şehre ilişkin olarak Poznan‘a ve Poznan’da yaşam maliyetlerine dair yazılarımızı inceleyebilir; detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirler.

 

Üniversitenin Kısa Tarihi

 

  • Poznan Tıp Bilimleri Üniversitesi, Polonya’nın batısındaki Poznan şehrinde bulunan ve tıp alanında önde gelen bir üniversitedir.
  • Üniversitenin kuruluşu 1919 yılına, Poznan Üniversitesi’nin kuruluşuna dayanmaktadır. İlerleyen süreçte Poznan Tıp Bilimleri Üniversitesi, 1950’de ayrı bir kurum olarak kurulmuş ve 2007’de üniversite statüsünü kazanmıştır.

Kampüs

Sayılar İle Üniversite

 

  • Üniversitenin 9200 öğrencisinden yaklaşık 1000 tanesi İngilizce eğitim almaktadır.
  • Üniversitede 750′den fazla akademik personel görev yapmaktadır. Bu kişilerin arasında 104 profesör, 115 yardımcı doçent, 139 asistan, 181 doktora derecesine sahip araştırma görevlisi, doktora derecesini elde etmek üzere olan 117 araştırma görevlisi, 83 üst düzey öğretim görevlisi, 10 okutman ve 1 öğretim görevlisi; ayrıca büyük kısmı tıp doktoru olan 565 personel, 94 kişilik bilim temsilcisi ve 91 diş hekimi bulunmaktadır.

 

Uluslararası İşbirlikleri Açısından Üniversite

 

  • Üniversite, uluslararası programlar ve araştırma projelerinin yanı sıra, ortak yayınlar ve bilimsel konferanslar, öğrenci ve öğretmen değişimi gibi işbirlikleri aracılığıyla eğitiminin kalitesini gün geçtikçe arttırmaktadır.
  • Çeşitli Dünya ülkelerinden, Rennes ve Nancy üniversiteleri de dahil olmak üzere (Fransa), Berlin, Halle, Kiel, Nürnberg, Mainz, Münih Regensburg (Almanya), Linkoping (İsveç), Oslo Üniversitesi ve Agder University College (Bloomington Norveç), Perugia (İtalya), Chicago Illinois Üniversitesi, Indiana Üniversitesi, Widener Üniversitesi, Chester Pennsylvania ve Pennsylvania Üniversitesi (ABD), Edinburgh Üniversitesi (İngiltere) ve Türkiye’deki bazı üniversitelerle işbirlikleri bulunmaktadır.

 

Müfredatı Açısından Üniversite

 

Poznan Tıp Bilimleri Üniversitesi; öğrencilerin iletişim becerileri, profesyonellik, tedavi tekniklerine dair becerileri; ayrıca tanı, hasta ile uyum, ahlaki, kültürel, etik ve sosyal konular ve yaşam boyu öğrenme becerilerinin duyarlı bir şekilde hayata geçirilmesi esaslarına dayalı bir müfredat yürütmektedir.

 

Bunları Biliyor Musunuz?

 

  • Poznan Tıp Bilimleri Üniversitesi’nde yer alan İngilizce programlardan edinilen sertifikalar ABD, Kanada ve İskandinavya kredi kurumları tarafından kabul görmektedir.
  • Son verilere bakıldığında, Avrupa ve Kuzey Amerika ülkeleri başta olmak üzere, Dünya’nın pek çok noktasında görev yapan, 1200’den fazla Poznan Tıp Bilimleri Üniversitesi mezununa rastlanmaktadır.
  • Dünya üzerindeki ilk yüz nakli operasyonlarından biri, Poznan Tıp Bilimleri Üniversitesi mezunlarından biri olan ve Poznan Tıp Üniversitesi’nde cerrahi profesörü olarak görev yapan Dr. Maria Siemionow liderliğinde, Cleveland Ohio Hastanesi’nde gerçekleştirilmiştir.

 

Konaklama

NR-2-2

Student Depot

Student Stay'e alternatif olarak öğrenciler, Polonya'daki en büyük özel yurtlar...

PUMS - Dorm

Öğrenci Yurdu

Üniversite, İngilizce dilinde sunulan programlarda eğitim alan öğrencilerine kampüs içerisinde...

Fotoğraflar

Videolar

Foxstudy Kalite Garantisi

Modern dünyanın akışına uyabilmek için eğitimin ve yabancı dil bilmenin önemi tartışılmazdır.

Fox Study ailesi olarak öğrencilerimize firma garantisi ile yurtdışı eğitim danışmanlığı sunuyoruz. Firmamızın felsefesi öğrencilere bu yolculukları sırasında gereken her türlü desteği vermek üzerine kurulmuştur.

Bize Ulaşın

Erken kayıt fırsatlarını kaçırmayın!