IC Uygulamalı Bilimler Üniversitesi – Amsterdam

amsterdam-city

Konum

Anton Dreesmann’ın 1979’da IC Uygulamalı Bilimler Üniversitesi – Amsterdam’ı (eski adıyla ‘Inter College Business School’) kurmasının temeli, “Ya başkalarının bir şeyleri gerçekleştirmesini beklersin ya da kendi başına doğrudan harekete geçersin”dir. Anıtsal bir kampüse sahip olan IC Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, hem tarihi yapısı hem de eğitim kalitesi bakımından üst düzey bir deneyim yaşamanıza olanak sağlar.2000’den 2014’e kadar IC Uygulamalı Bilimler Üniversitesi – Amsterdam, yarının iş adamlarını eğitmeye adanmış Luzac’ın bir parçasıydı.

Temmuz 2014’te okul George Banken, Paul van Splunteren ve Bart van den Dries tarafından satın alındı. Bu üç önde gelen girişimci, çalışma programını modern, dinamik girişimcilik dünyasının uygulamalarıyla uyumlu hale getirmeyi amaçladı. Yılların deneyimi ve geniş bir hissedar ağı sayesinde, IC Uygulamalı Bilimler Üniversitesi – Amsterdam, girişimciler tarafından girişimciler için hazırlanmış, pratiklik odaklı bir işletme yönetimi programı sunma konusunda uzmandır.

2019 yılında IC Uygulamalı Bilimler Üniversitesi – Amsterdam, Global University Systems (GUS) tarafından satın alınmıştır. GUS, dünya çapında 24’ten fazla üniversite ve kolejden oluşan, erişilebilir, sektörle ilgili nitelikler için ortak bir tutkuyla bir araya gelen uluslararası bir ağdır. GUS, lisans programları, yüksek lisans programları, mesleki eğitim, İngiliz Dili eğitimi ve kurumsal ve yönetici eğitimi dahil olmak üzere çok çeşitli programlar sunmaktadır. Avrupa, Kuzey Amerika’daki kampüste veya hatta kendi evinde bir GUS kurumunda eğitim almayı seçtiğinizde, dünya çapında 80.000’den fazla öğrenciden oluşan bir ağa katılmış oluyorsunuz.

IC Uygulamalı Bilimler Üniversitesi – Amsterdam’da Eğitim

 • IC Uygulamalı Bilimler Üniversitesi – Amsterdam’ın kampüsü, öğrencilerine heyecan verici kariyer fırsatlarına erişim sağlayan ve şehrin kapsamlı toplu taşıma sistemi ile kolayca erişilebilen bir dizi yeni şirketle çevrilidir.
 • Amsterdam’ın çok kültürlü şehri, dünyanın en heyecan verici eğitim yerlerinden birisidir ve IC Uygulamalı Bilimler Üniversitesi – Amsterdam’ın son teknoloji kampüsü şehrin tam kalbinde yer almaktadır.
 • Hollanda’nın başkenti, gelişen iş ortamı, ilerici görünümü ve birinci sınıf eğitimi sayesinde uzun süredir uluslararası öğrenciler arasında popüler bir seçim olmuştur.
 • Kampüse yürüme mesafesinde dünyaca ünlü çok sayıda müze ve sanat galerisinin yanı sıra uluslararası kabul görmüş çok sayıda konser salonu, tiyatro ve opera binası bulunmaktadır.

Kabul ve Başvuru Şartları

 • Doldurulmuş ve imzalanmış başvuru formu
 • İngilizce Yeterlilik Kanıtı: TOEFL/IELTS (IELTS: 6.0 genel (6.0 yazma ve 5.5’in altında genel puan olmadan), TOEFL: 550 puan)
 • Transkriptlerin resmi onaylı kopyası
 • Mülakat
 • Pasaport Kimliği sayfasının kopyası
 • Mali belgeler
 • Min. %60 başarı ortalamasıyla lise diploması

 

 

Kampüs

Fotoğraflar

Foxstudy Kalite Garantisi

Modern dünyanın akışına uyabilmek için eğitimin ve yabancı dil bilmenin önemi tartışılmazdır.

Fox Study ailesi olarak öğrencilerimize firma garantisi ile yurtdışı eğitim danışmanlığı sunuyoruz. Firmamızın felsefesi öğrencilere bu yolculukları sırasında gereken her türlü desteği vermek üzerine kurulmuştur.

Bize Ulaşın

Erken kayıt fırsatlarını kaçırmayın!