İngiltere

England-RegentStreet

İngilizce dilini doğduğu yerde öğrenin ve tarih ile modern yeniliğin kesiştiği bu inanılmaz ülkeyi keşfedin.

İngiltere küçük bir ülke olabilir ama yapılacaklar ve görülecekler listesi çok geniştir. Londra’nın sembol yerlerini gezin, Edinburgh’un efsanevi geçmişini ve Torquay’ın deniz mağaralarını keşfedin. İstediğiniz her seviye ve kapsamda İngilizce öğrenme deneyimini İngiltere’de akredite edilmiş İngilizce okullarımızdan birinde edinebileceksiniz.

Türkiye ile sosyal ve ekonomik bağları da güçlü olan İngiltere, mesafe olarak da Türkiye’ye yakınlığı. İngiltere dünya markası öğrenci dostu şehirleri ve dünyanın en gözde okulları arasında yer aliyor. Birçok dil ve üniversite eğitim kurumlarını barındırması nedeniyle Türkiye’den de çok tercih ediliyor.

Neden İngiltere?

İngiltere, doğal ortamında aktif bir yaşamın içinde dil ve meslek eğitimlerini sürdürmek isteyen herkes için en uygun şartları sunar.

Başkent olarak elbette en önde gelen şehri Londra. Diğer önemli büyük şehirleri arasında kuzeyde bulunan Liverpool ve Endüstri Devriminin başladığı Manchester şehirlerini sayabiliriz.

Londra dan sadece 1 saat uzaklıkta bulunan dünya markası Cambridge ve Oxford şehirleri bulunuyor. Bu şehirler dünyanın en önde gelen üniversite ve Dil Okullarına ev sahipliği yapar ve mükemmel birer öğrenci şehri ortamı sunarlar.

İngiltere’de nereleri görmek gerekir?

Ayrıca ülkenin güneyi ve güney sahil şeridinde destinasyon olarak çok tercih edilen Brighton. Torquay, Southampton, Torbay, Bournemouth, Bristol ve Bath gibi diğer popüler şehirler yer alır.

Ülke genelinde yer alan güzel Viktorya evleri dikkat çekici. Ülkenin dört bir yanında bulunan birbirinden eşsiz Şatoları ile görülmeye değer çok şey sunar. İngiltere ayrıca görülmesi gereken çok önemli müzeleri barındırır. Birçoğunda girişin ücretsiz olduğu müzeler arasında Transport Museum, British Museum, National History Museum ve Science Museum’u sayabiliriz.

Ayrıca Londra’da muhakkak görülmesi gereken yerler arasındadır. London Eye Buckingham Palace, Westminster Abbey, House of Parliament ve Royal Albert Hall gormeye değer.

Yarattığı kültür akımları ile onlarca yıldır tüm dünyayı etkilemiş tir İngiltere. Londra, Liverpool, Manchester ve daha birçok önde gelen şehirlerinde her tür eğitim ve kültür ihtiyacını dünya standartlarında karşılıyor. Bunların arasında dünyanın en önde gelen kaliteli okul ve kurumlarını  dabarındırır. Bu yaratıcı kültürü yerinde yaşamak ve kozmopolit ortamı deneyimlemek isteyen herkes için İngiltere büyük fırsatlar sunmaktadır. FoxStudy, İngilizce becerilerini geliştirmek isteyen herkes için büyük fırsatlar sunacağı için İngiltere’yi kesinlikle tavsiye etmektedir.

Popüler sehirler hangileri?

Görülmeye değer şehirler; Bath, Bournemouth, Brighton, Cambridge, Cardiff, Colchester, Edinburgh. Leicester, London, Liverpool, Manchester, Newcastle, Norwich, Nottingham, Oxford, Southampton, Torbay, Torquay.

Bize Ulaşın

Erken kayıt fırsatlarını kaçırmayın!